За даними на 1900 рік в школі с. Гусакове навчалися діти сіл: Гусакове, Кобринове, Гуляйка, Вільхівець, Розсоховатка. В селі були: чотирикласна церковно-приходська, однокласні чоловіча, жіноча та двокласна школи.
Дані приміщення були побудовані ще в ході земської реформи 1864 року.
В 1919 році в будинку колишньої волосної управи заснували вищу початкову школу яку злили з двокласною і утворили одну трудову школу.
Село дбало про освіту і не дало їй загинути в тяжкі історичні часи . Громада села своїм коштом утримувала школу та педагогічний колектив в кількості 17 чоловік. При школі була гарна майстерня, кузня, 6 десятин землі.
З 1923 року школа переходить на державне утримання і отримує статус 7 річної трудової школи. Перший випуск відбувся в 1931 році.
До 1985 року школа розміщувалася в кількох приміщеннях, відстань між якими була 1км.
Приміщення школи чудом вціліло під час Великої Вітчизняної війни (на подвір’ї школи велися тяжкі бої в березні 1944р - на завершальному етапі Корсунь-Шевченківської битви). Навчання в школі відновилося в березні 1944 році.
В нашій школі в 1944 - 1948 роках працював директором Чорновіл Максим Йосипович – батько Героя України, політика В’ячеслава Чорновола.
В 1985 році було побудовано нове приміщення школи, розраховане на 193 учня. В 1990 році школа була реорганізована в середню і даний статус був до 2001року.
В школі викладав малювання Калень Терещенко - скульптор, автор першого пам’ятника Т.Г.Шевченку.
Тут навчалися:
Андрій Лихолат - доктор історичних наук;
Григорій Бабінський - художник, науковець;
Михайло Іванченко - художник, поет, краєзнавець, відомий громадський діяч, лауреат обласної літературної премії «Берег надії» ім. В.Симоненка;
Вячеслав Чорновіл - політик, Герой України.
Випускники школи здобувають освіту в різних навчальних закладах та працюють в усіх галузях господарства.
З серпня 1982 року школу очолювала Харченко Віра Валентинівна, учитель історії, християнської етики, учитель «вищої категорії», старший учитель, випускниця Дніпропетровського університету.

В 2016 році школу було реорганізовано. Тепер вона має назву: Гусаківська загальноосвітня школа I ступеня. обов'язки директора виконує Гугля Людмила Петрівна.

Кiлькiсть переглядiв: 475

Коментарi