• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Позакласні заняття
Особливого значення у школі надається краєзнавчій роботі. Започатковано літературно-мистецький клуб «Михайлова світлиця», на честь земляка, лауреата обласної премії імені В.Симоненка - М.Г.Іванченка.
(Коротка біографічна довідка про М.Г.Іванченка)
Доля Іванченка Михайла Григоровича не є унікальною для України ХХ століття. Доля українського патріота, який свідомо продовжував батьківський шлях боротьби за незалежність України, шлях жертв, шлях випробувань, шлях виживання.
Михайло не відступив від батькової пам’яті, від свого козацького коріння.
Михайло Григорович народився 18 листопада 1923 року в селі Гусакове. Пережив Голодомор 1932-1933років, який фотографічно закарбувався в пам’яті підлітка. Батька, сотника Вільного Козацтва 1918-1919років було репресовано і розстріляно в1938 році. По закінченню школи поступив в агротехнікум міста Тальне.
Навчаючись, підробляв вантажником на цукровому заводі.
Війна з фашистською Німеччиною розпочалась, коли Михайло закінчив три курси агротехнікуму. Перебуваючи на окупованій території, в рідному селі, допомагав похідній групі ОУН: працював у відкритій «Просвіті», розповсюджував націоналістичні листівки. Був схоплений поліцією і відправлений на примусові роботи до остарбайттабору поблизу Данії. За втечу був кинутий до в’язниці у Клоппенбурзі, а потім до арбайттабору цегельні міста Шар рель.
В Німеччині в 1944році М.Іванченко був прийнятий до Юнацтва ОУН. Розповсюджував літературу серед військовополонених та остарбайтерів. Навчався на заочному курсі українознавства Українського Технічно-Господарського інституту (м.Подебради, Чехія).
В м.Плауені (Німеччина) вийшли друком перші вірші Михайла - в журналі емігрантів «Дозвілля». Один з примірників журналу в післявоєнні роки потрапив до с.Гусакове. «Син врага народа» сам став «врагом народа»
Після закінчення війни служив в радянській армії біля Дрездена, озера Балатон, в Сумах, в Охтирці.
Заарештований в 1947 році та засуджений військовив трибуналом до 10літ
Заполярних зон. З 1947-1953 рр відбував неволю на Полярному Уралі та в м.Салехарді Ямало –Ненецького національного округу. Слідчі на документах поставили відмітку «склонен к побегу» і під пильним оком «органів» поневірявся по штрафних та режимних зонах з воїнами УПА, кубанськими та донськими козаками.
Маючи ще з дитинства потяг до малювання, зумів після звільнення, закінчити заочний курс малюнку і живопису Московського Народного університету мистецтв. Це було важко зробити, поскільки знаходився під «гласним і негласним надзором».
Працював художником оформлювачем у будинках та палацах культури, на підприємствах. Захопився краєзнавством та міфологією.
Кiлькiсть переглядiв: 513

Коментарi